Maj 2015

31.5.2015.

Objavljena je rejting lista FIDE za jun 2015. Turnir u Petrovcu donio je nekoliko promjena u poretku najboljih crnogorskih igrača. Na čelu liste i dalje je član ŠK Budućnost Nikola Đukić sa 2543. Na listi najboljih svjetskih igrača ubjedljivo prvi Magnus Karlsen sa 2876. Hou Jifan najbolja među šahistkinjama sa 2676.

30.5.2015.

Internacionalni majstor Blažo Kalezić je osvojio duplu krunu na majskim turnirima u organizaciji Centra za razvoj šaha Dijagonale. Posle pobjede na Otvorenom prvenstvu Podgorice u ubrzanom šahu, naš član je bio najbolji i na brzopoteznom turniru koji je danas odigran u tržnom centru Mall of Montenegro. IM Kalezić je ubjedljivo osvojio prvo mjesto sa 10 poena iz 11 kola, poen i po više od drugoplasiranog IM Vladimira Vujoševića.

23.5.2015.

Na XVIII Brzopoteznom turniru ŠK Budućnost u 2015, odigranom 23. maja, učestvovalo je 12 igrača. Prvo mjesto u jakoj konkurenciji osvojio je Veljko Draganić sa 9,5 poena iz 11 kola.

21.5.2015.

Član ŠK Budućnost internacionalni majstor Blažo Kalezić osvojio je prvo mjesto na V Otvorenom prvenstvu Podgorice u ubrzanom šahu, koje je povodom Dana nezavisnosti Crne Gore organizovao Centar za razvoj šaha Dijagonale. Pobjednik je osvojio 7,5 poena iz 9 kola, koliko je imao i drugi naš član velemajstor Nikola Đukić, ali su dodatni kriterijumi kao i prošle godine bili na strani IM Kalezića.

16.5.2015.

XVII Brzopotezni turnir ŠK Budućnost u 2015. protekao je u znaku Blaža Kalezića. Na turniru je učestvovalo 10 igrača, a Kalezić je osvojio prvo mjesto sa stoprocentnim učinkom.

16.5.2015.

U izvještaju sa turnira u Petrovcu objavili smo da je Tijana Blagojević osvojila titulu ženskog velemajstora, što je bilo saopšteno na zatvaranju turnira i preneseno u medijima i na drugim šahovskim sajtovima. Međutim, u današnjoj Šahovskoj hronici objavljen je tekst Tijaninog oca, velemajstora Dragiše Blagojevića, u kojem se ta informacija demantuje.

14.5.2015.

Ukrajinski velemajstor Jurij Vovk pobjednik je međunarodnog otvorenog turnira, koji je igran u Petrovcu od 8. do 14. maja. VM Vovk je opravdao ulogu prvog favorita po rejtingu i potpuno zasluženo trijumfovao sa 7 poena iz 9 partija. Član ŠK Budućnost VM Nikola Đukić osvojio drugo mjesto po dodatnim kriterijumima. Tijana Blagojević ispunila završnu normu za ženskog velemajstora.

5.5.2015.

Partijama 9. i 10. kola u grupi dječaka do 18 godina danas je završeno Prvenstvo Crne Gore za mlade, koje se igralo u Petrovcu od 1. do 5. maja. Učestvovalo je ukupno 82 mladih šahista, među kojima i 16 članova ŠK Omladinac-Budućnost. Naši predstavnici su osvojili 9 medalja, od čega 2 zlatne, 4 srebrne i 3 bronzane.

4.5.2015.

Na Prvenstvu Crne Gore za mlade u Petrovcu danas je završeno takmičenje u svim starosnim kategorijama, osim kod dječaka do 18 godina, koji će sjutra odigrati poslednja 2 kola. Kao i svih prethodnih, mlade nade iz ŠK Omladinac-Budućnost bile su veoma uspješne i ove godine.

3.5.2015.

Još jedan uspješan dan za mlade nade iz ŠK Omladinac-Budućnost na Prvenstvu Crne Gore za mlade. Posle današnjeg 4. i 5. kola naši predstavnici se nalaze na čelu tabele u četiri starosne kategorije.

2.5.2015.

Drugog dana Prvenstva Crne Gore za mlade odigrano je 2. i 3. kolo. Brojni članovi ŠK Omladinac-Budućnost u konkurenciji za visok plasman.

2.5.2015.

Na XVI Brzopoteznom turniru ŠK Budućnost u 2015. prvo mjesto osvojio je IM Blažo Kalezić. Učestvovalo je 9 igrača, a pobjednik je osvojio 6,5 poena iz 8 partija.

1.5.2015.

Danas je u Petrovcu počelo Prvenstvo Crne Gore za mlade. Učestvuje ukupno 82 mladih šahista, među kojima je 16 članova ŠK Omladinac-Budućnost. Dječaci iz naše škole šaha imali su dosta uspjeha u 1. kolu, dok su djevojčice nešto slabije startovale.