November 2025

24.11.2025.

Četvrto izdanje CEDIS Festivala šaha završeno je drugim vikendom finalnog turnira, koji je igran od 21. do 23. novembra u prostorijama ŠK Budućnost CEDIS u Podgorici. Nakon stoprocentnog učinka na prvom vikendu, Srećko Đukanović je nastavio sa dominantnom igrom i sa 8,5 poena iz 9 partija ubjedljivo odbranio prošlogodišnje prvo mjesto, postavši prvi igrač sa dvije titule pobjednika CEDIS Festivala šaha.

17.11.2025.

Prvi vikend finalnog turnira CEDIS Festivala šaha odigran je od 14. do 16. novembra u prostorijama ŠK Budućnost CEDIS u Podgorici. Nakon pet izuzetno borbenih kola, u vođstvu se sa stoprocentnim učinkom izdvojio Srećko Đukanović. Jedini igrač koji uspijeva da drži korak sa prošlogodišnjim pobjednikom je Dragoljub Abramović, koji je osvojio 4,5 poena.

10.11.2025.

Podgorica 14-16. i 21-23. novembar

Šahovski klub “Budućnost CEDIS” organizuje CEDIS Festival šaha, koji se sastoji od pet otvorenih kvalifikacionih turnira i finalnog turnira na kojem je po propozicijama trebalo da nastupi osam najuspješnijih šahista iz kvalifikacija, najuspješnija šahistkinja i najuspješniji igrač do 18 godina (rođeni 2007. i mlađi). Budući da nijedna šahistkinja nije ispunila uslov od najmanje tri odigrana turnira, na finale se plasiralo devet umjesto osam igrača sa najviše osvojenih bodova.

8.11.2025.

Prvenstvo Evrope za mlade igrano je u Budvi od 29. oktobra do 7. novembra. U šest starosnih grupa nastupilo je ukupno 1164 takmičara iz 48 zemalja. Crna Gora je imala 74 predstavnika na ovom prestižnom turniru, među kojima se našlo i 14 članova ŠK Budućnost CEDIS.