April 2017

23.4.2017.

ŠK Budućnost nije uspio da odbrani prošlogodišnji trijumf u Kupu Crne Gore, pošto je u finalu poražen od ŠK Crnogorca sa 2,5:1,5. U meču za treće mjesto Mladost je u nikšićkom derbiju sa minimalnih 2,5:1,5 savladala Elektroprivredu.

22.4.2017.

ŠK Budućnost se plasirala u finale Kupa Crne Gore za 2017. godinu savladavši u reprizi prošlogodišnjeg finala nikšićku Elektroprivredu sa maksimalnih 4:0. Protivnik Budućnosti u finalu biće ŠK Crnogorac sa Cetinja, koji je sa 3:1 pobijedio Mladost iz NIkšića.

21.4.2017.

Velemajstor Miloš Perunović pobjednik je 7. Memorijala Branko Vukmanović, održanog danas u Tivtu. Reprezentativac Srbije je osvojio 7,5 poena iz 9 partija i tako uspio da opravda ulogu prvog favorita po rejtingu.

10.4.2017.

U polufinale Kupa Crne Gore za 2017. godinu plasirale su se četiri najbolje rejtingovane ekipe - Budućnost, Crnogorac, Elektroprivreda i Mladost. To je epilog mečeva četvrtfinala, koji su odigrani 9. aprila.

1.4.2017.

Prvenstvo Crne Gore u Baru donijelo je dosta promjena u rejtinzima najboljih crnogorskih šahista, ali je poredak u vrhu liste ostao uglavnom nepromijenjen. Na čelu je i dalje Nikola Đukić, kome je šampionska titula donijela 7 poena rejtinga, čime se učvrstio na prvom mjestu liste sa 2515.

21.3.2017.

Pobjednik 69. Seniorskog prvenstva Crne Gore, igranog u Baru od 11. do 21. marta, je VM Nikola Đukić. Prvotimac Budućnosti je silovito krenuo od prvog kola i rano se izdvojio na čelu tabele, a potom je nešto mirnijim finišem sačuvao vođstvo i na kraju sa 8 poena iz 11 partija osvojio svoju sedmu titulu prvaka Crne Gore.

17.3.2017.

Žensko prvenstvo Crne Gore za 2017. godinu odigrano je u Baru od 11. do 17. marta. Posle 10 kola uzbudljivih borbi šampionsku titulu je osvojila ŽFM Lidija Blagojević, koja je tako opravdala ulogu prvog favorita po rejtingu.