Novembar 2016

26.11.2016.

Velemajstor Igor Miladinović opravdao je ulogu prvog favorita na Memorijalnom turniru dr Momčilo Momo Sarić, koji je danas odigran u Nikšiću. Bivši omladinski prvak svijeta je prvih osam partija riješio u svoju korist, a jedini remi je zabilježio u poslednjem devetom kolu, pa je ubjedljivo osvojio prvo mjesto sa 8,5 poena.

20.11.2016.

Šesta partija meča za prvaka svijeta između Magnusa Karlsena i Sergeja Karjakina neće ostati upamćena po velikoj borbi Prvaka i Izazivača. Ipak, stavimo je u kontekst istorije, ovog meča, psihologije šahista…

19.11.2016.

Prvenstvo Crne Gore za mlade u ubrzanom šahu odigrano je na Cetinju 19. novembra. Predstavnici ŠK Omladinac-Budućnost su osvojili čak 11 medalja, od čega 4 zlatne, 4 srebrne i 3 bronzane, što čini Omladinac ubjedljivo najuspješnijim klubom na Prvenstvu.

14.11.2016.

Jesenji dio Pionirske lige Crne Gore za 2016. godinu odigran je u Podgorici od 11. do 13. novembra. Najuspješnija ekipa jesenjeg dijela je ŠK Omladinac-Budućnost, ukupni pobjednik ŠK Mladost iz Nikšića.

13.11.2016.

Finalni turnir Festivala šaha Podgorica 2016. protekao je u velikoj borbi najboljeg crnogorskog velemajstora Nikole Đukića i neprikosnovenog “cugeraša” intermajstora Blaža Kalezića, u kojoj je, posle 21 odigrane partije, nakon dramatične završnice, pobijedio Đukić.

5.11.2016.

U finale se plasiralo 20 najuspješnijih igrača koji su odigrali najmanje tri kvalifikaciona turnira. Za plasman su se računala tri najbolja rezultata.

Finale će biti odigrano 12. novembra.

5.11.2016.

Peti kvalifikacioni turnir Festivala šaha Podgorica 2016. protekao je u velikoj borbi za plasman u finalni turnir, a prvo mjesto je ponovo osvojio najjači crnogorski velemajstor Nikola Đukić sa 7,5 poena iz devet partija.

2.11.2016.

Novembar je donio promjenu na čelu liste najboljih crnogorskih igrača, koje je već duže vrijeme zauzimao Nikola Đukić. On je na ligi Srbije izgubio 12 poena rejtinga, pa je pao na drugo mjesto sa rejtingom 2508. Novi lider je Dragan Kosić, koji je takođe ostvario skroman rezultat na ligi Srbije, ali je ipak preuzeo prvo mjesto sa rejtingom 2509, što je 8 poena manje nego što je imao u oktobru.